04 listopada 2023

Niewiele, bardzo niewiele zabrakło Babiej Górze do odniesienia wygranej w Byczynie. To kolejny mecz, w którym suskiej drużynie uciekły punkty w jednej z ostatnich akcji spotkania. Tak było przed tygodniem, gdy Victoria Jaworzno dopiero w doliczonym czasie gry przełamała suską defensywę. Najpierw zdobyła gola z rzutu karnego, a następnie wykorzystała indywidualny błąd bramkarza.

- "Płacimy za to, że mamy młody skład, któremu brakuje tego, co mają doświadczeni ligowcy. Mam tutaj na myśli cwaniactwo, spryt. Nie będę się bronił, że nie miałem optymalnego składu, że brakowało nam Frączka czy Kryjaka. Na pewno nasza kadrowa sytuacja była lepsza, niż przed tygodniem. Tym razem miałem więcej zmienników na ławce".

- powiedział trener Krzysztof Wądrzyk.

Pierwszą połowę spotkania należy zapisać na konto suskiej drużyny. I nie tylko dlatego, że po uderzeniu Mateusza Oleksego, który na raty, ale jednak, pokonał Konrada Kawalę. Babia Góra prezentowała się lepiej, miała swoje szanse na podwyższenie rezultatu.

Po przerwie lepiej, zwłaszcza z warunkami do gry, które z każdą upływającą minutą się pogarszały, radzili sobie gospodarze. Mimo to kontry Oleksego, strzały Beniamina Łuczaka czy Macieja Stróżaka, mogły znaleźć drogę do bramki Zgody. Tymczasem w doliczonym czasie gry do bramki Babiej Góry trafił Oskar Orawski. Suszanie zakończyli mecz bez Stróżaka, który zobaczył dwa żółte kartoniki.

- "W 75. minucie sfaulowany zostaje Kamil Siwiec, który z tego powodu musi opuścić plac gry. Sędzia nawet nie dał żółtej kartki przeciwnikowi, a to był faul na "kartkę pomarańczową". Tymczasem nasz kapitan obejrzał dwie żółte kartki za grzeczne zwrócenie sędziemu uwagi w dwóch sytuacjach. Nie uważam, żeby arbiter wypaczył wynik spotkania, ale jego decyzje były skandaliczne".

- zakończył szkoleniowiec Babiej Góry.

Zgoda Byczyna – Babia Góra Sucha Beskidzka 1:1 (0:1)

Gol: Oleksy (18')

Kartki: 75' (cz.) M. Stróżak

Skład: R. Seidametov – A. Żmuda, B. Łuczak, D. Baziński, M. Wójtowicz, H. Fadieiev, K. Siwiec (79' J. Bańdura), N. Tyschenko, K. Bielarz (65' K. Burliga), M. Stróżak, M. Oleksy.

- Relacja dla S24: M. Krzyśków -

Znów ta przeklęta ostatnia minuta