06 marca 2021

Powodem szybszego końca przerwy zimowej na Mickiewicza był powrót na jeden mecz do rundy jesiennej, by dokończyć 13. kolejkę, podczas której nie udało się zagrać z Victorią 1918 Jaworzno. Tego dnia w całej Małopolsce był to jedyny mecz o ligowe punkty, niestety nadal przy pustych trybunach z powodu panujących obostrzeń pandemicznych.

Kibice nie mogli więc być świadkami 5 debiutów, z których kluczowy okazał się... Grzegorz Talaga na nowej dla siebie pozycji. Po raz pierwszy w koszulkach Babiej pojawili się zimowe transfery: Wojciech Kadela, Szymon Szwed, Patryk Bala i Dawid Klimowski. Piotr Żmudka z kolei po raz pierwszy oficjalnie pełnił funkcję asystenta Łukasza Miki. Do składu wrócił Robert Starowicz, dla którego był to pierwszy ligowy mecz od czasu urazu w derbowym starciu z Tempem z października. W jesiennej tabeli za sprawą zaległych trzech punktów przesunęliśmy się zatem na szóstą pozycję!

12' - Grzegorz Talaga z okolicy 15 metra trafił po ziemi między rękami bramkarza, dopadając do bezpańskiej piłki zbyt słabo wybitej przez Victorię.

51' - Solowy rajd Jakuba Talagi zakończony płaskim podaniem wzdłuż pola karnego, którego nie zdołał przerwać bramkarz Victorii, co wykorzystał  dobiegający Piotr Pacyga.

61' - Błąd Victorii w opanowaniu piłki wykorzystał Pacyga, który szybko oddał piłkę do Janiczaka, a ten posyła prostopadłe podanie między obroną Victorii do wolnego Macieja Stróżaka.

Z meczu przeprowadziliśmy relację tekstową na żywo TUTAJ.

To nie było jedyne dziś zwycięstwo suskiej ekipy. A rywal był najlepszy z najlepszych: globalne ocieplenie! Na godziny przed meczem Krzysztof Stróżak oraz Adam i Piotr Bucałowie doprowadzili murawę do stanu wręcz wieczorowej kreacji. Od całej społeczności Babiej Góry przekazujemy gromkie: DZIĘKUJEMY.

Babia Góra Sucha Beskidzka – Zgoda Byczyna 3:0 (1:0) [zaległy z 13. kolejki z 17.10.20]

13 kolejka, 06.03.2020, 13:00, Sucha Beskidzka

Gole: G. Talaga (20'), P. Pacyga (51') [as. J. Talaga], M. Stróżak (61') [as. G. Janiczak]

Skład: A. Kachnic – A. Żmuda, D. Drabik (75' W. Kadela), T. Szarlej, J. Talaga, P. Pacyga (80' P. Bala), J. Kociołek (80' Sz. Szwed), M. Wójtowicz, G. Janiczak (67' R. Starowicz), G. Talaga (70' D. Klimowski), M. Stróżak