12 sierpnia 2020

Pierwsze z dwóch sierpniowych El Clásico spod Babiej Góry rozstrzygnięte na korzyść Babiej! W drodze do Ligi Europy zawodnicy suskiego klubu już w swoim pierwszym pucharowym spotkaniu trafili na „sąsiadów” z Makowa Podhalańskiego. Kibice, którzy na obiekcie przy ulicu Sportowej 2 dopisali frekwencją, zobaczyli tylko jednego gola. Zwycięskie trafienie skmpletował Robert Starowicz. Z powodu czerwonej kartki uzyskanej przez Łukasza Mikę w poprzednim Pucharze Polski funkcję trenera pełnił Tomasz Kulig. W barwach Babiej po raz pierwszy oficjalnie zadebiutował Dawid Drabik.

Halniak Maków Podhalański – Babia Góra Sucha Beskidzka 0:1 (0:1)

4 runda Pucharu Polski, 12.08.2020, 17:30, Maków Podhalański

Gol: R. Starowicz (27') [as. G. Janiczak]

Skład Halniaka: M. Koper – G. Bogadnik (70' M. Antosiak), P. Bach, S. Pomykacz, M. Bajcer, M. Mistarz, A. Stopa (45' D. Wiśniewski), T. Ficek, M. Żarnowski, K. Zabiegaj, A. Piątek.

Skład Babiej: G. Steczek – G. Talaga, D. Drabik, Sz. Żaczek, J. Talaga (45' Kacper Burliga), Ł. Gołuszka, P. Burliga, J. Kociołek (70' K. Dyduch), P. Pacyga (85' M. Stróżak), G. Janiczak (55'. T. Szarlej), R. Starowicz (70' D. Sumera).

Kartki dla Halniaka: A. Stopa (22'), P. Bach (42'), M. Koper (62'), D. Wiśniewski (79')

Kartki dla Babiej: J. Talaga (17'), D. Drabik (90')

pucharowe derby dla babiej!