31 października 2020

W dniu spotkania społeczność Babiej Góry straciła swojego najsłynniejszego kibica - Marka „Lenina” Żmudę, właściciela kultowego rekwizytu w postaci bębna, którym dyrygował dopingiem na Mickiewicza. Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny minutą ciszy oddały pamięć charakterystycznej postaci trybun, które z powodu obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczna w powiecie musiały pozostać puste na czas derbów. W podstawowej jedenastce od pierwszej minuty zagrał syn Amadeusz.

Przed Babią było to pierwsze spotkanie w okolicznościach, których na Mickiewicza jeszcze nie widziano. Derby bez kibiców wciąż jednak były derbami, stąd plan przed starciem zakładał utrudnienie Białce drogi do wyższej ligi. W drugiej połowie Robert Starowicz z urazem głowy po zderzeniu z Dawidem Drabikiem musiał zostać odwieziony na SOR. Po końcowym gwizdku Tempo umocniło się na pozycji lidera tabeli.

Babia Góra Sucha Beskidzka – Tempo Białka 0:2 (0:0) [derby powiatu]

15 kolejka, 31.10.2020, 13:30, Sucha Beskidzka

Gole dla Tempa: Piwowarczyk (67'), Madziała (90'+3)

Skład Babiej: G. Steczek – A. Żmuda, G. Talaga, D. Drabik, J. Talaga, M. Wójtowicz, Ł. Gołuszka (83' K. Burliga), K. Dyduch (83' P. Burliga), M. Stróżak (83' P. Pacyga), G. Janiczak, R. Starowicz 57' T. Szarlej).

Skład Tempa: J. Wałach – P. Marek, M. Gruca, P. Mentel, K. Bryła, Ł. Rupa (81' V. Saichuk), T. Kalicki, J. Zawada (60' J. Madziała), M. Puzik, H. Basiura (85' M. Sapoń), K. Piwowarczyk.

Kartki dla Babiej: M. Wójtowicz (26'), K. Dyduch (64'), G. Talaga (79'), J. Kociołek (90'), P. Pacyga (90'+2)

Kartki dla Tempa: J. Zawada (46'), P. Mentel (75'), T. Kalicki (90'),

powiat suski pod kontrolą Białki