20 września 2020

Zespół Łukasza Miki spędził niedzielę u aktualnego wicelidera w rozgrywkach. Poprzedni wyjazd kojarzy się całkiem miło - jesienna wygrana w Gromcu umieściła Babią na piątym miejscu w końcowej tabeli minionego sezonu! Wyjazdowy remis przedłużył passę nieprzegranych spotkań do trzech z rzędu. Jakub Kociołek zdobył pierwszego gola od 15 czerwca 2017 roku. Od pierwszej połowy grał z urazem nadgarstka lewego, o czym dowiedział się następnego dnia na SOR. Michał Wójtowicz po protestach po zakończeniu spotkania został ukarany czerwoną kartką. Część zespołu „starło się” wówczas z sędzią z powodu kontrowersji przy rzucie wolnym, który doprowadził Gromiec do remisu. Jakub Talaga zagrał po raz 50 w oficjalnym meczu Babiej Góry.

3' - Jakub Kociołek wykorzystuje dośrodowanie posłane z rzutu rożnego przez Piotra Pacygę.

65' - Kamil Dyduch w niewiele ponad 2 minuty od pojawienia się na boisku trafia w prawy róg bramki po strzale zza pola karnego.

Nadwiślanin Gromiec – Babia Góra Sucha Beskidzka 2:2 (1:1)

9 kolejka, 20.09.2020, 15:00, Gromiec

Gole: J. Kociołek (3') [as. P. Pacyga], K. Dyduch (65')

Skład: A. Kachnic - G. Talaga, D. Drabik, A. Żmuda, J. Talaga, P. Pacyga (72' Kacper Burliga), M. Wójtowicz (84' Ł. Gołuszka), J. Kociołek, M. Stróżak (87' Krystian Burliga), G. Janiczak, R. Starowicz (62' K. Dyduch).

Kartki: G. Janiczak (49'), D. Drabik (73'), M. Wójtowicz (79', po meczu cz.), G. Talaga (85')

podział punktów z wiceliderem