03 października 2020

Babia Góra zgłosiła poważny akces do gry o najwyższe miejsca. Po dość pechowych remisach z dwóch poprzednich weekendów zawodnicy Łukasza Miki odnieśli przekonujące zwycięstwo nad zespołem z górnej połowy tabeli. W wygranej wziął udział najskromniejszy skład meczowy od lat, a zamaszysty podpis nad trzema punktami złożył właśnie zmiennik. W sobotnie popołudnie suski klub odhaczył zatem zaległą sprawę w Żarkach. Przed rokiem nie padła bramka z obu stron, teraz w 10 minut podopieczni Łukasza Miki trzykrotnie umieścili futbolówkę w siatce rywali.

25' - duet Gabriel Janiczak – Jakub Talaga stworzył między defensorami gospodarzy celującą akcję z lewej strony pola karnego i wykończył po wyjściu nominalnego obrońcy „sam na sam”

77' - Łukasz Gołuszka posyła ryzykowne podanie do Gabriela Janiczaka, ktory przepuszcza je obok rywala i po przebięgnięciu kilku metrów posyła płaską piłkę do Roberta Starowicza. Pierwszy strzał blokuje bramkarz, jednak dobitka jest już celna.

79' - Łukasz Gołuszka uruchamia na lewym skrzydle Piotra Pacygę,  a ten po indywidualnej akcji posyła mocnym strzałem piłkę przy słupku.

86' - Gabriel Janiczak po wbięgnięciu w pole karne oddaje piłkę Gołuszce, a ten wystawia ją na wolne pole uwalnionemu od defensotów Janiczakowi.

LKS Żarki – Babia Góra 2:4 (1:1)

11 kolejka, 03.10.2020, 16:00, Żarki

Gole: J. Talaga (25') [as. G. Janiczak], R. Starowicz (77') [as. G. Janiczak], P. Pacyga (79') [as. Ł. Gołuszka], G. Janiczak (86') [as. Ł. Gołuszka]

Skład: A. Kachnic - J. Talaga, G. Talaga, P. Burliga, A. Żmuda, Kacper Burliga, M. Wójtowicz, K. Dyduch (64' Ł. Gołuszka), P. Pacyga, G. Janiczak, R. Starowicz.

Kartki: G. Talaga (51'), R. Starowicz (70'), G. Steczek (88')

najlepsze 10 minut w sezonie