13 stycznia 2022

Delegaci Nadzwyczajnego Walnego Zebrania podczas głosowania w czwartkowe popołudnie nie mieli wątpliwości  - Mariusz Korczak już po raz drugi zasiądzie za sterami MKS Babia Góra. Poprzednia kadencja została w 2020 roku przedwcześnie zakończona po 4 latach z powodów osobistych. Z Mariuszem Korczakiem na czele klub świętował stulecie istnienia oraz awans do ligi okręgowej z Grzegorzem Kmiecikiem w roli trenera.

Obecny prezes w zarządzie suskiego klubu znalazł się po raz trzeci. W lutym 2009 roku objął obowiązki wiceprezesa do spraw sportowych, gdy zespołowi groził spadek do B-klasy. Babia Góra zdołała utrzymać się w lidze po barażach z Sosnowianką Stanisław Dolny.

Podczas zebrania w sali plenarnej Urzędu Miasta ukonstytuował się także skład nowego Zarządu. 19 osób uprawnionych do głosowania zadecydowało, że będą go tworzyć Marek Banaś, który w przeszłości sprawował już stanowisko wiceprezesa do spraw sportowych, a także związani z klubem od lat: Ewa Kociołek (jako nowy sekretarz), Rafał Zielonka, Janusz Gajda, Mateusz Wągiel oraz Daniel Cichy. Z ustępujących władz na nową kadencję pozostał w dotychczasowej roli wiceprezesa do spraw organizacyjnych Tomasz Semik oraz Iwona Dziedzic, która przejęła stanowisko klubowego skarbnika.

mariusz korczak ponownie w roli prezesa