25 września 2022

Zarząd MKS Babia Góra informuje o zmianie w sztabie szkoleniowym drużyny seniorów. Obowiązki pierwszego trenera przestał pełnić Łukasz Jagoda. Szkoleniowiec poprowadził zespół w 29 ligowych i pucharowych meczach - w trakcie 11 miesięcy pobytu w Babiej Górze nie przegrał 48 procent spotkań.  Trenerowi Jagodzie dziękujemy za pracę z drużyną seniorską.

Do kolejnych spotkań zespół przygotowywać będzie już nowy szkoleniowiec. Zarząd MKS Babia Góra zdecydował się powierzyć to zadanie Krzysztofowi Wądrzykowi. 44-letni trener poprzednie 2 lata spędził w Kalwarii Zebrzydowskiej. W minionym sezonie awansował z Kalwarianką do 4. ligi po zwycięskim sezonie Okręgówki i udanych barażach.

Postać trenera jest dobrze znana w regionie suskim. Przed objęciem zespołu z powiatu wadowickiego trenował Tempo Białkę w lidze okręgowej. Podczas kariery szkoleniowej prowadził także Halniak Maków Podhalański, z którym nie zdołał się utrzymać w 4. lidze. Krzysztof Wądrzyk posiada również doświadczenie z 3-ligowych boisk w roli prowadzącego Beskid Andrychów w latach 2012-2015.

Nowy szkoleniowiec Babiej Góry był obecny na trybunach w Targanicach podczas 8. kolejki obecnego sezonu. Zespół oficjalnie obejmie od poniedziałku.

krzysztof wądrzyk przejmuje babią górę