07 listopada 2020

W sobotę przejechaliśmy łącznie około 100 kilometrów (tam i z powrotem), by zagrać z kolejnym już wiceliderem. Długo nas w Kętach nie było - poprzedni ligowy wyjazd wydarzył się 13 lat temu! Reprezentację Polski prowadził wtedy Leo Beenhakker, a główną gwiazdą Dni Ziemi Suskiej był Szymon Wydra. Babia na obiekcie Hejnału stawiła się w mocno niepełnym składzie przez kartki i urazy. Od pierwszej minuty meczu wystąpił trener Łukasz Mika, a ławka rezerwowych złożona została tylko z trzech juniorów. Maciej Stróżak, autor jedynego gola, po raz pierwszy założył opaskę kapitana. Suski klub po meczu spadł na ósmą pozycję w tabeli.

53' - Maciej Stróżak wykorzystuje jedenastką podyktowaną dla Babiej. To trzeci rzut karny wykorzystany przez suski zespół w rundzie jesiennej.

Hejnał Kęty – Babia Góra Sucha Beskidzka 4:1 (1:0)

16 kolejka, 7.11.2020, 13:00, Kęty

Gol: M. Stróżak (53') [rzut karny]

Skład Babiej: G. Steczek - J. Talaga, A. Żmuda, D. Drabik, P. Burliga, Ł. Mika, Ł. Gołuszka, K. Burliga, T. Szarlej (80' J. Bańdura), M. Stróżak, G. Janiczak.

Kartki: D. Drabik (3'), M. Stróżak (43'), Ł. Mika (83'), A. Żmuda (85')

kęty niegościnne dla graczy babiej