26 sierpnia 2020

Spotkanie obu drużyn wciąż oznacza drugie pod względem prestiżu derby dla Suchej Beskidzkiej - niezależnie od zmian w składach lub zawirowań organizacyjnych. Babia Góra po raz ostatni zagrała u siebie ligowe spotkanie z Garbarzem aż 18 lat temu! Wiosenny rewanż nie odbył się z powodu przedwcześnie zakończonego sezonu.

Babia Góra zbytnio nie różniła się pod względem personalnym (9 zawodników grało także przeciwko Garbarzowi w zeszłym sezonie, a w kadrze znajdowało się 14 piłkarzy z tamtego meczu). W Zembrzycach ta różnica była większa - 6 zawodników zagrało w obu spotkaniach, a w kadrze na ten sezon było ich 9. Odeszli kluczowi zawodnicy - Monsuru Adisa i Damian Kowalczyk. Byt Garbarza przed sezonem był zagrożony – klub początkowo nie został zgłoszony do rozgrywek w lidze okręgowej.

3' - Dawid Sumera przejął piłkę po złym przyjęciu przez zawodnika Garbarza, który w sytuacji sam na sam uderzył w słupek. Celną dobitką dołożył Robert Starowicz.

11' - Gabriel Janiczak wykorzystuje zbyt krótkie podanie głową piłki do bramkarza przez gracza Garbarza.

75' - Celne trafienie Gabriela Janiczaka z okolic szesnastego metra.

Babia Góra Sucha Beskidzka – Garbarz Zembrzyce 0:3 (0:2) [derby powiatu]

4 kolejka, 26.08.2020, 18:00, Sucha Beskidzka

Gole dla Babiej: R. Starowicz (3'), G. Janiczak (11'), (75') [as. R. Starowicz]

Skład Babiej: A. Kachnic - G. Talaga, D. Drabik, J. Talaga, T. Szarlej (26' A. Żmuda), M. Wójtowicz, K. Dyduch (78' Kacper Burliga), M. Stróżak (79' J. Bańdura), G. Janiczak, D. Sumera (72' P. Burliga), R. Starowicz (83' Sz. Marczyński).

Skład Garbarza: M. Oskwarek – J. Żurek, J. Burliga, D. Elżbieciak, S. Abubakar (65' K. Łach), D. Sobański, M. Stachnik, T. Targosz, Ł. Zajda, P. Buczek, E. Ezeh

Kartki dla Babiej: J. Talaga (57'), J. Bańdura (90'+1)

Kartki dla Garbarza: D. Sobański (87'), M. Stachnik (90'+1)

garbarz wyjechał z 3 golami