więcej na klubowym Facebooku

26 sierpnia 2024

Do szatni Babiej Góry trafia właśnie wyjątkowa koszulka suskiego klubu. Wyjątkowa z trzech powodów. Po pierwsze, nigdy wcześniej suszanie nie zagrali w dedykowanych trykotach. Żadna drużyna w Polsce nie dostanie takiego modelu. Po drugie, w pełni autorski wzór na koszulkach sprawia, że Babia Góra jest jeszcze mocniej tożsama z Suchą Beskidzką – jej filmową historią związaną z słynnym reżyserem Billym Wilderem. A po trzecie, kibice po raz pierwszy będą mogli kupić w regularnej sprzedaży dokładnie ten sam model, w którym zagrają zawodnicy!

 

#ModaNaBabią

 

Koszulce nadaliśmy kinowy sznyt. Każdy kibic, który zdecyduje się na zakup, będzie nosił najbardziej filmową koszulkę piłkarską nie tylko w Polsce. Ten unikatowy trykot jest pierwszą próbą połączenia w jednym trykocie kinowych inspiracji z futbolem. Na taką koncepcję nie zdecydował się jeszcze nikt.

 

W Suchej Beskidzkiej urodził się Billy Wilder, jeden z najsłynniejszych twórców z dawnej "Fabryki Snów". Miasto jest dumne z dziedzictwa: organizuje co roku festiwal filmowo-muzyczny i prowadzi prężne centrum kulturalne nazwanego imieniem reżysera. Koszulka posiada na sobie ikoniczne elementy z twórczości Wildera: słynną pozę Marylin Monroe z "Słomianego wdowca" w autorskiej grafice Karoliny Glanowskiej, końcowy cytat z kultowego "Pół żartem, pół serio", samego Billy'ego jak i najsłynniejszych baner świata – "Hollywood". Dodatkowym elementem jest specjalna wszywka z datą i miejscem urodzenia Wildera oraz symbolicznym odwzorowaniem jego charakterystycznego kapelusza.

 

To nie jedyne akcenty filmowe. Numery zawodników zapisane zostały czcionką, która jest uznawana za uniwersalną podczas tworzenia scenariuszy filmowych: Courier New. Na dole każdego numeru znajduje się wizerunek klasycznej maszyny do pisania, czyli sprzętu, na którym powstawały najsłynniejsze dialogi w kinie.

 

Przy tworzeniu koszulki, wspólnie z producentem, Cutline Wear Factory, szczególną uwagę przyjęliśmy nad herbem Babiej Góry. Nasz emblemat został wydrukowany metodą cyfrową z dodatkowymi efektami 3D. Rolą technologii thermopatch było dodanie uwypukleń i zwiększenie połysku, a efekty doskonale dają się odczuć w dotyku. Ta sama metoda została wykorzystana również przy tworzeniu wszywki.

 

Gdzie kupić?

Start sprzedaży unikatowych koszulek rusza właśnie teraz, od 19:18 jako hołd dla roku powstania Babiej Góry Sucha Beskidzka. Dla Kibiców powstały dwie wersje trykotów z innymi cenami. Do wyboru jest replika, gdzie wszystkie dodatkowe elementy są drukowane. Możliwy jest również zakup modelu meczowego, w którym występują zawodnicy. Dodatki w najwyższej wersji koszulki zostały wykonane metodą cyfrową z efektami 3D.

 

Kup koszulkę Babiej Góry Sucha Beskidzka

 

Klub jak i producent, firma Cutline Wear Factory, postawiła na pierwszym miejscu Kibiców. Oznacza to rezygnację z nałożenia marży do ceny produktowej. Symboliczny zysk z każego trykotu trafi na cele statutowe Fundacji KitsUp – organizatorów wydarzeń promujących koszulki piłkarskie, modę okołopiłkarską oraz kolekcjonerstwo.

 

Historia projektu

Filmowe trykoty Babiej Góry nie powstałyby bez polskiego brandu odzieży sportowej, Cutline Wear Factory, fundacji KitsUp promującej piłkarskie trykoty i animującej społeczność fanów koszulek oraz profilu Koszulki z Niższych Lig, skupiającego się na promowaniu modeli w ligach poniżej 4. poziomu rozgrywkowego.

 

Początkowo powstało 6 wizualnych konceptów według wytycznych Tomasza Mielczarka, z których każdy nawiązywał do Suchej Beskidzkiej lub historii klubu. W czerwcu każdy z projektów, stworzonych przez grafików Cutline Wear Factory, został poddany ocenie społeczności koszulkowej oraz suskich kibiców w głosowaniu, w którym oddano ponad pół tysiąca głosów. Zwycięski, “filmowy” projekt przeszedł do realizacji w rzeszowskim brandzie odzieży sportowej. Oficjalną premierę poprzedziła produkcja na terenie Suchej Beskidzkiej sesji zdjęciowej i filmu promocyjnego z udziałem suszan w reżyserii twórcy fundacji, Artura Banacha.

 

Zobacz sesję zdjęciową koszulek Babiej Góry Sucha Beskidzka

 

Dziękujemy za udział naszej obsadzie:

 

Ewa 'ebi' Mielczarek

Milena Sobańska (@dwujezycznosc_w_malym_miescie)

Julia Konik

Łukasz Gołuszka

Krzysztof Kuć

Andrzej Wągiel

 

Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych Partnerów, którzy użyczyli plenerów:

 

Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta

Biblioteki Suskiej im. dra Michała Żmigrodzkiego w Suchej Beskidzkiej

Centrum Kultury i Filmu im. Billy'ego WilderaMuzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej

Pizzerii Magnolia

Constans Korepetycje

Cofeina Jazz Cafe

Andrzeja Filipowskiego - Filip Fruit (Pasaż handlowy Sucha Beskidzka)

FILMOWE KOSZULKI MECZOWE BABIEJ GÓRY

MKS Babia Góra Sucha Beskidzka