16 sierpnia 2020

Kibice z Suchej Beskidzkiej po raz ostatni mogli zobaczyć swoją drużynę w ligowej potyczce aż 287 dni temu! Pierwszym domowym meczem w nowych okolicznościach, bo przy reżimie sanitarnym, był przyjazd reprezentantów Stanisława Dolnego, gdzie jesienią zespół odniósł najwyższą wygraną w historii swoich występów na szczeblu okręgówki.

W niedzielne popołudnie wyczyn został powtórzony. Nawet natura nie przeszkodziła w powtórzeniu strzeleckiego rekordu. Mocne opady deszczu opóźniły rozpoczęcie drugiej połowy o 10 minut. Mecz był kontynuowany przy dużych opadach, które spowodowały zalanie murawy w kilku miejscach.

W całym spotkaniu Babia Góra oddała 20 strzałów (w tym 7 celnych). Wygrana wyniosła suski klub na pozycję lidera w tabeli po dwóch kolejkach. Dla Łukasza Miki był to pierwszy mecz w roli trenera przed miejscowymi kibicami. Po golu Przemysława Burligi zespół zrobił „kołyskę”dla Pawła Starowicza (byłego zawodnika) w ramach gratulacji po zostaniu ojcem. Gratulujemy jeszcze raz!

37' - krótkie rozegrali rzutu rożnego, zagranie piłki przez Piotr Pacygę na przedpole bramkowe, a tam z bliskiej odległości Grzegorz Talaga pokonuje bramkarza gości.

45' - Przemysław Burliga posłał podanie na wolne pole do Jakuba Talagi, ktory z prawej strony dośrodkował w pole karne, a tam tor lotu piłki przeciął jeden z defensorów Sosnowianki.

47' - Jakub Talaga po dwójkowej akcji  z Przemysławem Burligigą wycofuje piłkę do Macieja Stróżaka, a ten pewnym strzałem podwyższa wynik.

52' - Piotr Pacyga odnajduje podaniem Roberta Starowicza, którego strzał z bliskiej odległości zatrzymuje bramkarza Sosnowianki. Akcję kończy skuteczna dobitka Przemysława Burligi.

64' - Dawid Sumera rehabilituje się po akcji sprzed dwóch minut, gdy nie zdołał skierować piłki do pustej bramki. Na swoim koncie zapisuje asystę do Macieja Stróżaka, który mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobywa piątego gola dla suskiej drużyny.

70' - Jakub Talaga wykorzystuje brak przecięcia przez obronę Sosnowianki dośrodkowania z rzutu rożnego i strzałem po ziemi dołącza na listę strzelców po raz drugi.

73' - Tomasz Szarlej kończy akcję zapoczątkowaną przez Łukasza Gołuszkę.

Babia Góra Sucha Beskidzka – Sosnowianka Stanisław Dolny 7:0 (2:0)

2 kolejka, 16.08.2020, 16:00, Sucha Beskidzka

Gole: G. Talaga (37') [as. P. Pacyga], J. Talaga (45') [as. P. Burliga], M. Stróżak (47') [as. P. Burliga], P. Burliga (52'), M. Stróżak (64') [as. D. Sumera], J. Talaga (70'), T. Szarlej (73') [as. Ł. Gołuszka]

Skład: A. Kachnic – A. Żmuda, G. Talaga, T. Szarlej J. Talaga, M. Wójtowicz, K. Dyduch (55' Ł. Gołuszka), P. Pacyga (65' D. Drabik), P. Burliga (55' Kacper Burliga), M. Stróżak, R. Starowicz (55' D. Sumera).

Kartki: J. Talaga (75')

babia wyrównuje swój rekord goli